Lähenev suvi tuleb seekord teistmoodi kui eelmine.

Kui välisreisid ja muud suvised ettevõtmised on hetkel pigem küsitavad siis aeg on teha oma kalendris ümberkorraldusi. Avastame tulevasel suvel oma kodumaad ja võtame sel korral kohvri asemel seljakoti. Avastamisrõõmu pakuvad Eesti metsad, rabad ja rajad.

 

Lähenev suvi tuleb seekord teistmoodi kui eelmine. 1

 

Meie rajad on heas vormis

Eesti matkarajad on kõik erinevad kuid ühtemoodi heas korras. Mitmed rajad pakuvad puhkepinke, ööbimismajakesi, grillimiseks kohandatud platse, viitasi ja teabealuseid. Liikudes mööda looduslikke teid ei koorma sa liigeseid. Eri pikkuste ja raskutasemetega Põlva-, Võru-, Tartu- ja Viljandimaa matkarajade kaardid leiad siit .

Matkamine on raviva toimega

Loomulikult on värske õhk ja füüsiline tegevus tervendav kuid lisaks on tehtud ka selleteemalisi uuringuid. Rahvusvahelises Spordimeditsiini Ajakirjas (International Journal of Sports Medicine – toim) avaldati uuring, kus mõõdeti rinnavähiga naisi ja eesnäärmevähiga mehi ning nende stressitaset enne ja pärast matka. Sihtrühma näitajad olid oluliselt madalamal, kui enne rännaku algust.

Suvisel ajal on ravimtaimede ja marjade korjamine samuti laialt levinud. Meie ei pea sügavkülmutatud marju poest ostma ega poetama oma teetassi sisse Liptoni või mõnda muud. Selle kõik leiame oma matkarajalt ja kordades parema kvaliteediga. Nii ravime oma tervist ka külmal ajal kui metsad ja rabad on kaetud lumega.

Jääb vaid üle pakkida seljakott

Võta kaas vaid kõige olulisem. Ei ole vaja osta selleks suurt varustust vaid pakkida kompaktselt ja kergelt. Muidugi oleneb kõik rännaku pikkusest kuid kindlasti läheb vaja kompaktset käterätti. Microfiber käterätik on selle joaks loodud. See on äärmiselt kiiresti kuivav ja imab 5x rohkem vett. Eesti ilma tundes oleks mõistlik kaasa võtta ka vihmajakk , Helly Hansenilt saab sellise vihmajaki eriti soodsalt.

Vaata ka mugavaid t-särke ja pusasi siit. Matkata on hea, kui sa ei pea mõtlema oma riiete puhtana hoidmisele. Lihtsalt soeta need endale soodsalt ja kanna mõnuga.

Sellel suvel püsime oma kodumaal, avastame siinseid jõgesi ja järvesi. Hingame Eesti ürgset õhku ja kõnnime mööda metsaradu. Siin on nii palju mida avastada.